“FATURAMATİK İLE GÜVENLİ KURUM ÖDEMELERİ”

Cep telefonumuz, evde kullandığımız elektriğimiz, İçtiğimiz su, ısınmak için kullandığımız doğalgaz, en önemli ulaşım araçlarımızdan otomobilimiz, internet ihtiyacımız ve bunun gibi sıralayabileceğimiz bir çok ihtiyacımız bazı kurumlara belli aralıklarla ödeme yapmamızı gerektirir. Ay sonu gelir faturalarınız kesilir ve ödemek için yola koyulursunuz. Ödeme yapmak için en güvenli yeri ararsınız. Örneğin kullandığınız cep telefonu operatörü Turkcell ise ödemenizi Turkcell iletişim merkezinde yapmayı tercih edersiniz. Çünkü ödeme yapmak için en güvenli yerin orası olduğunu düşünürsünüz.

Bir örnek daha verecek olursak Aksa Doğalgaz abonesi iseniz en güvenli ödeme noktasının Aksa olduğunu düşünür orada ödeme yapmayı Tercih edebilirsiniz. Fakat faturalarınızı sayısı arttıkça bu ödemeler başlı başına bir can sıkıntısı haline gelmeye başlar.

İşte tam bu noktada faturamatik faktörünün önemi anlaşılır. Faturamatik ile tüm faturalarınız kredi kartınızla 9 taksit’e kadar anında ödenir. Faturamatik adından da Anlaşılacağı üzere bir ödeme kuruluşudur. Fakat Faturamatik ile sadece fatura ödemeleri değil aynı zamanda Turkcell Vodafone Türk Telekom gibi mobil operatörlerin kontör ve TL yüklemeleri ile motorlu taşıtlar vergisi sigorta ödemeleri kredi kartı ödemeleri gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

mersin online fatura ödemeADA BİLİŞİM FATURAMATİK GÜVENCESİ İLE FATURALARINIZI ÖDER

Ada Bilişim bugün Mersin’de bulunan birkaç FATURAMATİK bayisinden biridir. Mobil bankacılık yoluyla bile ödenemeyen meski faturalarını Ada Bilişim’de güvenle ödeyebilirsiniz. Bu anlamda diğer fatura ödeme noktalarında yaşadığınız sıkıntıları Ada Bilişim’de kesinlikle yaşamazsınız.

Diğer fatura ödeme noktaları nasıl çalışır?

Faturamatik bayiliği bulunmayan diğer fatura ödeme noktaları kontörü veya fatura ödeme hizmetini Yasal olmayan yollarla bu işi yapan üçüncü şahıslardan satın alır. Siz faturanızı ödemek üzere fatura ödeme noktasına gelip ödemenizi yaparsınız. Veznede görevli şahıs size sistemin otomatik olarak oluşturduğu geçersiz bir dekont verir. Bu dekontu aldığınızda kendinizi güvende hissedersiniz ancak durum aslında hiç de göründüğü gibi değildir. Bu ödemeden yaklaşık 10 dakika sonra, ödediğinizi düşündüğünüz faturanızı Bankadan sorguladığınızda aslında faturanızın hala ödenmediğini görebilirsiniz. Ödeme yaptığınız fatura ödeme noktası faturanızı ödememiştir tam aksine fatura ve kontör hizmetini satın aldığı kuruma ödeme talimatı göndermiştir. Bu talimat gün içinde veya gün sonunda gerçekleştirilecek bir talimattır. Bazı fatura ödeme noktaları sahte dekontlar üreterek insanlara bu faturaların ödendiğini inandırmaktadır. Hatta bazı vezneler ise ay sonuna kadar hiçbir faturayı ödemeyip ortadan kaybolabilmektedir.

Bu tür dolandırıcılık vakalarına konu olmak istemiyorsunuz Ada Bilişim gibi güvenli ödeme noktalarında tüm faturalarınızı ödeyiniz.