“TELEFONLARA HAYAT VERİYORUZ”

Her marka cep telefonunun tamiri bakımı ve yedek parça desteğini sağlıyoruz. Telefonların hem basit hem de ağır arızaları için özel teknik servis detseğimiz bulunuyor. Ağır ve hafif arızadan kastımızı kısaca açıklayalım.

şarj soketi değişimiHafif kusurlu cihazların tamiri

Batarya değişimi, şarj soketi onarımı, iç kulaklık, hoparlör, dokunmatik ekran, iç ekran değişimi gibi onarımlar basit arızalardır. Bu arızalar telefonun marka ve modeline bağlı olarak onarımı 1,5 saate kadar sürebilen arızalardır.

Sol tarafta gördüğünüz fotoğraf, Samsung Galaxy S3 cep telefonunun şarj soketi değişimi esnasında çekilmiştir. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık 15 dakika sürmüştür.

Web sitemizdeki teklif formunu doldurarak arızalı cihazınız için online fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu ilettikten sonra Ada Bilişim teknik servis birimi size telefon numaranızdan ulaşacak ve fiyatı iletecektir. Fakat unutulmamalıdır ki en doğru fiyat cihazın arıza tespiti yapıldıktan sonra atölyede belirlenir.

Iphone 5s anakart tamiriAğır kusurlu cihazların tamiri

Ağır kusurlu cihazlar genellikle hiç açılmayan hatta ekranı arızalı olduğu düşünülüp ekranı değiştikten sonra bile hiç tepki vermeyen cihazlardır. Bu cihazlar, şarj almaz, ekrana görüntü vermez, hatta ısınmazlar bile. Cep telefonunun marka ve modeline göre farklı tepkiler de görülebilir. Örneğin LG cihazlar mavi ekran hatası verebilmektedir. Apple Iphone modelleri güncelleme esnasında hata verebilmektedir. Samsung cihazların titreşimi sürekli olarak çalışır vaziyette kalmaktadır. Böyle bir durumda cihaza anakart arızası teşhisi konur. Anakart arızaları çoğu zaman zahmetli olmakla birlikte, yapımı uzun süren onarımlardır. Arızası tespit edilen anakartın entegreleri ölçüm cihazları ile test edilir ve arızalı olup olmadığı anlaşılır. Anakartın üzerinde yer alan nano teknolojik cihazlarla üretilmiş entegreler ileri teknoloji onarım cihazları ile yerinden sökülür ve yerine sağlam olanı takılır. Bu esnada cihazın anakartı ısıya maruz kalır. ve bu durum ekstra olumsuz sonuçlar doğurabilir. Sağ tarafta gördüğünüz fotoğraf bir Iphone 5s’in entegre değişimine ait bir görüntüye aittir.

Ayrıntılı bilgiyi Mersin’de bulunan cep telefonu teknik servis atölyemizden edinebilirsiniz.